Jaką wybrać bramę do garażu?

Wybór bramy garażowej

Wybór bramy garażowej to bardzo istotna decyzja.

Odpowiednio dobrana pod względem eksploatacji z pewnością będzie komfortowa w użytkowaniu. Posłuży wiele lat. Wysoka jakość również ma znaczenie.

Rodzaje bram garażowych stwarzają możliwość idealnego wyboru modelu. Bramy segmentowe podwieszane do sufitu garażu to bardzo dobre rozwiązanie zarówno dla małych jak i dużych garaży. Zyskujesz dzięki temu więcej przestrzeni aranżacyjnej.

Jaka brama garażowa będzie dla Ciebie najlepszym rozwiązaniem? Sprawdź dostępne opcje!

Rodzaje bram garażowych – Jaką bramę garażową wybrać?

Na rynku jest kilka bram garażowych. Decyzja inwestora jest kwestią indywidualną. Bramy garażowe dzielimy na kilka rodzajów. Między innymi bramy segmentowe, bramy rolowane, bramy otwierane uchylne i bramy rozwieralne.

Największą popularnością cieszą się dwie pierwsze i na nich się skupimy.

Posiadają wiele przydatnych funkcji, różnią się jednak sposobem otwierania i budową. Komfort klienta to podstawa.

Bramy segmentowe nie zajmują przestrzeni przed garażem podczas otwierania i zamykania. W przypadku krótkiego podjazdu jest to idealna opcja. Brama garażowa wychodząca bezpośrednio na ulicę może być utrudnieniem.

Brama segmentowa niweluje ten problem. Brama segmentowa jest bardzo szczelna i nie powoduje utraty ciepła z wewnątrz garażu. Jest to dość istotne w przypadku garaży ogrzewanych.

Natomiast brama garażowa rolowana działa podobnie jak roleta okienna. Tym samym zajmuje bardzo mało przestrzeni. Cechuje się wygodą w eksploatacji.

Bramy garażowe rolowane z napędem automatycznym podwyższają komfort użytkowania potencjalnego konsumenta. Wymiary bramy garażowej są kwestią indywidualną. Z pewnością każdy przedstawiciel handlowy przedstawi wszystkie dostępne możliwości i pomoże w wyborze bramy garażowej.

Do najpopularniejszych bram garażowych należą bramy segmentowe. Ich termoizolacyjność jest na wysokim poziomie. Zabezpieczenia antywłamaniowe są dość pożądane w dzisiejszych czasach. Każdy chce się czuć bezpiecznie. Zdecydowanie o osłonięciu trzeba już pomyśleć na etapie budowy domu. Można wtedy dostosować idealnie pożądaną bramę garażową. Dopasowanie bramy do otworu jest kluczowe. Pozwoli to na komfortowe wjeżdżanie do garażu. Ofert na rynku jest bardzo urozmaicona.

Bramy segmentowe – jeden z najpopularniejszych rodzajów bram garażowych

Brama garażowa segmentowa składa się z kilku segmentów, które są połączone zawiasami. Zawiasy są zabezpieczone uszczelkami, dzięki czemu brama garażowa chroniona jest przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi.

Wykonanie ze stali ocynkowej pokrytej blachą stalową gwarantuje długi czas użytkowania. Kolejne segmenty pokryte są farbą proszkową lub okleiną wysokiej jakości.

Poszczególne segmenty bramy wypełnione są pianką poliuretanową. Gwarantuje to termoizolacyjność. Segmenty poruszają się na rolkach po prowadnicach, które są zamontowane do ściany i sufitu garażu.

W trakcie otwierania płaszcz chowa się pod sufitem. Bardzo dobrze sprawdzają się w garażach ogrzewanych. Bramy garażowe segmentowe posiadają zdalne sterowanie. Nie musisz wysiadać z auta, aby otworzyć bądź zamknąć bramę garażową. Szybkość otwierania jest na bardzo dobrym poziomie.

Jeśli chodzi o współczynnik przenikania ciepła to również jest ona bardzo dobry. Zdecydowanie każdy klient zauważy różnicę w kosztach energii. Bezpieczeństwo przed włamaniem to jest bardzo istotne. Zwłaszcza w dzisiejszych czasach, kiedy to zdarza się coraz więcej kradzieży. Pomieszczenia są chronione a Ty zyskujesz spokój ducha i długie lata bezproblemowego użytkowania.

Bramy rolowane – oszczędność miejsca i duża wygoda

Bramy rolowane wyposażone są w wąskie lamele, które nawijają się na wał w kasecie. Lamele są zazwyczaj stalowe bądź aluminiowe. Natomiast sama kaseta znajduje się nad wjazdem do środka. Bramy tego typu są bardzo szczelne i wygodne obsłudze. Wykazują wysoką energooszczędność a użytkownik zyskuje przestrzeń. Jest to bardzo dobre rozwiązanie w przypadku wąskich i małych garaży, gdzie wjazd jest krótki. Pomieszczenie zyskuje nowego wymiaru. Garaż ogrzewany to w zasadzie reguła w wielu przypadkach. Tego typu bramę należy wziąć pod uwagę dokonując wyboru. Istotna jest wysokość garażu oraz szerokość.

Właściciele domów cenią sobie sprawność działania poprzez napęd elektryczny. W takim miejscu jest to istotna kwestia.

Niezawodność, funkcjonalność i estetyka wykonania to kilka najważniejszych kwestii.

Warto wiedzieć, jakie masz możliwości odnośnie Twojego garażu dlatego skonsultuj się z doradcą w tej dziedzinie. Z pewnością pozwala to na dokonanie właściwego wyboru. W końcu to decyzja na lata i wymaga dogłębnego zastanowienia.

Montaż bram garażowych – bramy pojedyncze, modele segmentowe

Aby prawidłowo zamontować bramę garażową wymagane jest skorzystać z usług profesjonalistów.

Modele te umożliwiają na zewnątrz garażu dodatkową przestrzeń aranżacyjną. Brama garażowa wyposażona automatyczny napęd o odpowiedniej wysokości prowadnic i wysokości otworu idealnie wpasowuje się w garaż.

Poprzez izolację termiczną i skrzydeł umocowanych do sufitu zyskujesz drzwi idealne.

Musisz wiedzieć, że działamy na terenie całego kraju gwarantując użytkownikowi zabezpieczenie, które jest dobrym rozwiązaniem w przypadku włamania.

Wykorzystanie dostępnych środków umożliwia na skonstruowanie bramy z zamykaniem pilotem z wysoką funkcjonalnością w otwarciu i zamykaniu.

Skrzydło bramy czy też drzwi wejściowych stwarza wnętrza garażu dostosowane do indywidualnych potrzeb potencjalnego konsumenta. Napęd otwiera skrzydła bramy umocowanej do ścian garażu. W garażach wychodzących bezpośrednio na ulicę brama bądź drzwi segmentowe to najwygodniejsze rozwiązanie.

Wysoka jakość bramy segmentowej i rolowanej – porównaj cenę drzwi i bram garażowych

W przypadku bramy garażowej istotną kwestią jest cena.

Wybierając bramę segmentową bądź bramę garażową rolowaną montowane do ściany garażu ważne jest dostosowanie ich wielkości z otworem wjazdowym.

Montaż bramy garażowej dokonywany jest przez fachowców. I warto z tego skorzystać.

Wykończoną posadzkę dostosowuje się do montażu w bramach garażowych.

Dostosowanie ciężaru bramy jest ważne. Dostosowanie powierzchni garażu z bramą zapewnia komfortowe otwieranie i zamykanie oraz używanie napędu.

Ocieplone elementy i izolacja jest swego rodzaju zabezpieczeniem przed zimnem i wilgocią.

Mechanizm na pilota jest coraz bardziej pożądaną opcją w przypadku bram.

Brama garażowa – cena i dodatkowe opcje

Cenę bram garażowych ustala producent i osoby pośrednie. Może się ona różnić zasadniczo w zależności od firmy.

Bramę segmentową przymocowuje się na ścianę garażu. Brama garażowa rolowana przytwierdzona na zewnątrz gwarantuje wysoką jakość bezpieczeństwa. Wykonana z wysokiej jakości materiałów pozwoli na długoletnie i bezproblemowe użytkowanie.

W przypadku wyboru należy zwracać uwagę na detale i dodatkowe opcje. Z odpowiednią bramą garażową zyskasz zadowolenie i pewność dokonania właściwego wyboru. Sto procent satysfakcji.

Istnieje wiele możliwości. Każdy potencjalny inwestor powinien wybrać opcję najbardziej odpowiednią dla siebie.

Scroll to Top