Oświetlenie drzew w ogrodzie

Oświetlenie ogrodu – instalacja, lampy, technologie

Światło ogrodowe zyskało ogromną popularność w ostatnich latach.

Nasze ogrody potrzebują odpowiednich lamp oświetleniowych, aby zwiększyć jego urok i zwiększyć jego piękno nawet w ciemności.

Najlepszym sposobem, aby cieszyć się pięknym oświetleniem w ogrodzie jest zaplanowanie i zainstalowanie prawidłowe oświetlenie ogrodu.

Jest to ważna praca, zwłaszcza dlatego, że oświetlenie wymaga efektywności energetycznej i trwałości i prawidłowej instalacji elektrycznej.

Nie jest to tak trudne, jak się spodziewaliśmy – możemy wybrać odpowiednie technologie po właściwej cenie.

Oświetlenie ogrodowe – jak je dobrać do ogrodu? Źródło światła powinno być nie tylko funkcjonalne, ale również estetyczne. Te zamontowane w naszych ogrodach generalnie podkreślają uroki tego miejsca i jego charakterystyczne cechy: drzewa, krzewy, rabaty z kwiatami a nawet oczka wodne, baseny i fontann.

Wybór lamp jest ogromny. Ilość oferowanych produktów na wysokim poziomie jest wielka.

Jakie lampy wybrać do oświetlenia drzew w ogrodzie?

Producenci ścigają się w produkcji przeróżnego oświetlenia typu lamp czy typu instalacji po: lampy solarne, lampy ścienne czy reflektory ogrodowe jako oświetlenie drzew.

Najprostszą lampą, którą można wykorzystać przy oświetleniu drzew jest reflektor ogrodowy. Wbijany jest w ziemię przy pomocy szpikulca. Posiada możliwość regulacji dzięki obrotowej głowicy, na której jest zamocowana. Estetyczna, nowoczesna i prosta w montażu.

Aby pokazać kilka pięknych roślin, drzew czy architekturę ogrodową rozwiązaniem będzie odpowiednie oświetlenie, które da odpowiednie źródła światła.

Niekorzystne warunki atmosferyczne, w pochmurne dni w ogrodzie zadanie spełnią lampy ogrodowe zasilane prądem.

Jakie elementy ogrodu warto oświetlić?

Uwydatnienie charakterystycznych obszarów ogrodu np. drzewa krzewy, altany, fontanny, domu czy okolice wypoczynku umożliwi czujnik ruchu przy korzystanie z tych miejsc nawet w ciemnościach.

Ze względów bezpieczeństwa schody, taras powinny być odpowiednio oświetlone po zmroku, które mogą stwarzać zagrożenie w nocy, wymagają oznakowania świetlnego.

Lampy do ogrodu, te lokowane w pobliżu domu, na tarasie i wzdłuż ciągów komunikacyjnych doświetlają przestrzeń. Natomiast te montowane w głębi ogrodu zazwyczaj podkreślają urok miejsca i charakterystycznych detali.

Możliwości jest wiele, wachlarz lamp jest szeroki. Warto z tego skorzystać, bezpieczne korzystanie po zmroku będzie przyjemnością.

Rodzaje lamp ogrodowych

Wybór oświetlenia zewnętrznego jest ogromny, którego znaczenie wzrosło wraz z jego dużym zainteresowaniem w tej dziedzinie.

Zdecydować można się na lampy ogrodowe stojące, ale też na kinkiety ogrodowe led lub oświetlenie ogrodowe kule, które ustawia się np. obok ogrodowej ścieżki, przy okazji będę gwarantować bezpieczeństwo.

Dość popularna jest również lampa ogrodowa z czujnikiem ruchu, czy lampa najazdowa, którą można wbudować w niemal każdą powierzchnię. Wybór jest szeroki.

Podświetlenie drzew w ogrodzie

Jeśli twoje drzewo jest na tyle wysokie i nabrało pięknego wyglądu warto oświetlić go światłami ogrodowymi. Reflektory ogrodowe będę idealne i nowoczesne. Światło to będzie pięknym dodatkiem.

Bez względu na różnorodne gatunki drzew, pięknie oświetlone liście i korony poprawią cały wystrój ogrodu w każdym przypadku. Reflektory wbijane są w niedalekiej odległości drzewa.

Wybór konkretnego światła zależy od typu zainstalowanych świateł. Instalacja lampy w ogrodzie daje dodatkowe trwałe korzyści na naszym terenie posesji. Reflektory oświetlą idealnie określoną przestrzeń.

Tego typu oświetlenia nie mogą znajdować się bezpośrednio pod drzewem, nie będzie efektu rozświetlenia, trzeba umieścić dalej.

Zalety reflektorów montowanych w ogrodzie

Reflektory pozwalają Ci na szybkie i eleganckie podkreślenie miejsc i przestrzeni bardziej istotnych i tych, które chcesz podkreślić.

Dodatkowo to doskonały sposób na podświetlenie drzew w ogrodzie, ale tych najbardziej okazałych. Dzięki temu też łatwo odwrócić uwagę od tych roślin, które nie rosną tak, jakbyśmy tego chcieli i wyglądały okazalej. W nocy odwdzięczą się pięknym oświetleniem.

Wszystko dostępne w internecie, na wyciągnięcie ręki i z dostawą do domu. Montaż jest łatwy.

Solarne reflektory ze szpikulcem

Przeznaczone są do ogrodów, podjazdów oraz alejek. Konstrukcja oprawy o odpowiednim stopniu ochrony pozwala na sprawne działanie nawet w ciężkich warunkach atmosferycznych bez zasilania.

Elektryczne czy solarne?

W sytuacji, gdy preferujemy bardziej tradycyjne rozwiązania jak instalacja elektryczna, trzeba wiedzieć, że zamontowanie jej to wyższa szkoła jazdy. Przeprowadzenie instalacji elektrycznej musi być dogłębnie przemyślane.

Oświetlenia używające energii solarnej coraz częściej zastępują tradycyjne lampy z tego względu, że są energooszczędne i nie wymagają przemyślnego systemu montażu. Chodzi o to, że te nie posiadają kabli można je więc instalować w urządzonym już ogrodzie a następnie dowolnie zmieniać ich położenie.

System Inteligentnego oświetlenia ogrodu czy domu

Jest to rozwiązanie dla osób z zaopatrzeniem elektrycznym do oświetlenia ogrodu czy domu, ale nadal nie może przeprowadzać innych przewodów elektrycznych, w szczególności blisko krzewów, lub drzewach czy elewacji.

Urządzenie posiada bardzo prosty w montażu akumulator i wykorzystuje zasilacz 24V dla bezpieczeństwa i efektywności energetycznej.

System Inteligentnego oświetlenia posiada szeroką gamę modeli lamp, które mogą mieć wiele różnych kształtów i rozmiarów, ale światła w każdym z nich są w 100% pięknie oświetlać zarówno drzewa i rośliny ozdobne w ogrodzie.

Jak rozmieścić oświetlenie zewnętrzne w ogrodzie?

Rozmieszczenia mają określony cel i mają konkretne zastosowania. Oświetlone części ogrodu wyodrębniają szczegóły.

Światło powinno być skierowane w dół, aby oświetlało przestrzeń pod nogami. Najlepiej sprawdzą się słupki, latarnie ustawione w równych odległościach od siebie.

Natomiast do oświetlenia drzew powinno być skierowane ku górze, wystarczy tu operować światłem.

A jak oświetlić drzewa i ogród bez kabli i instalacji?

Jest możliwość oświetlania w formie mobilnej lub przenośnej. Można łatwo naładować dzięki kabla USB.

Są one stosowane w trzech ustawieniach intensywności i żywotność może trwać 18 godzin ciągłego światła. Myślę, że to może być rozwiązaniem dla kogoś, kto szuka wygodnego rozwiązania do oświetlenia otoczenia.

Komfort użycia czujników ruchu, zmierzchu i tych programowanych czasowo

Czas oświetlenia poszczególnych właściwości zależy głównie od użytkownika.

Czujniki ruchu umożliwiają oszczędność energii, zwłaszcza przy użyciu lampy słonecznej, która generuje bardzo mało energii elektrycznej.

Oprogramowanie do programowania czasu może automatycznie regulować godziny świetlne w oparciu o czas dzienny, pory roku i potrzeby.

Ile kosztuje oświetlenie ogrodowe?

Średnie lampy do ogrodu, oscylujące w wysokości 100 cm — około 80 zł. Podobne w stylistyce kinkiety można kupić za około 25-45 zł. Lampy z aluminium kosztują od 150 do 250 złotych, a lampy ogrodowe LED (niezależnie od materiału wykonania), najczęściej można kupić za około 100 zł.

Koszt dużego projektu zależy od kosztu inwestycji.

Scroll to Top